Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin ‘Sat’ Sinyali Verdi!

Son günlerde kripto para piyasasında önemli bir dalgalanmaya tanık olduk. Bu süreçte, birçok varlık Göreceli Güç Endeksi (RSI) değerlerine göre aşırı alımdan daha nötr veya aşırı satım pozisyonlarına geçti. Ancak bazı kripto paralar bu eğilime meydan okudu. Bunlar, yüksek RSI seviyelerini korurken önemli kazançlar elde etti. Kripto analisti Aneena Alex, CoinGlass’ın momentum göstergesini kullanarak bu satış sinyalini tespit etti. Analist, 2 altcoin fiyatının tipik olarak geri çekilme olasılığıyla karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Sat sinyali veren ilk sıradaki altcoin: Ethereum Name Service (ENS)

ENS tokenı şu anda 20,82 dolardan işlem görüyor. Token, son 24 saatte %4,40’lık bir artış kaydetti. RSI seviyeleri yüksek aktiviteye işaret ediyor. Son durumda, 1 saatlik RSI 50,03’te, 4 saatlik RSI 77,73’te, 12 saatlik RSI 76,41’de ve 24 saatlik RSI 69,57’de. Tipik olarak, 70’in üzerindeki RSI değerleri aşırı alım koşullarına işaret eder. Dolayısıyla bu da potansiyel bir satış sinyali anlamına gelir.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, ENS. Kaynak: CoinGlass

Eski bir çekirdek ekip üyesi olan Brantly Milligan, kısa süre önce 14,14 milyon dolar değerinde ENS tokenı sattı. Bu satış, önemli bir fiyat artışına denk geldi. Bu arada ENS son 7 günde %57 ve son 30 günde %36 yükseldi. Ayrıca son 24 saatte altcoin işlem hacmi %44 arttı. Uzman teknik analizi ENS’nin yükselişte olduğunu ve 26,5 dolar direnç seviyesine doğru ilerlediğini gösteriyor. Yüksek RSI seviyeleri, son dönemdeki önemli satışlar ve yaklaşan güçlü direnç göz önüne alındığında, ENS aşırı satın alınmış görünüyor ve yatırımcılar için bir satış fırsatına işaret eden bir fiyat düzeltmesiyle karşı karşıya kalabilir.

İkinci sıradaki kripto para: Cyber (CYBER)

Cyber token, son 24 saatte %6,60 artışla 9,43 dolardan işlem görüyor. 15 dakikalık RSI 53,75’te, 1 saatlik RSI 61,19’da, 4 saatlik RSI 78,09’da, 12 saatlik RSI 75,53’te ve 24 saatlik RSI 58,93’te bulunuyor. 4 saatlik ve 12 saatlik RSI seviyelerinin her ikisi de 75’in üzerinde duruyor. Bu da Cyber’in aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla bu da potansiyel bir satış sinyaline işaret ediyor.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, CYBER. Kaynak: CoinGlass

Kripto para piyasası, ENS ve Cyber gibi varlıkların daha geniş çaplı piyasa düzeltmelerine rağmen direnç ve güçlü yükseliş eğilimleri gösterdiği bir değişim halinde. Bununla birlikte, yüksek RSI seviyeleri ve yakın zamanda gerçekleşen büyük ölçekli token satışları, bu aşırı alım varlıkları için potansiyel satış sinyallerine işaret ediyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir